Фенси лето 3D Везење Royal Blue чипка ткаенина со мониста и Кристал Мода Свадба Партија Чипка за фустани

Краток опис:

This 3D Embroidery Lace Fabric Is A Elegant, First Class Quality And Graceful Color Lace Fabric

детали за производот

Тагови производ

Фенси лето 3D Везење Royal Blue чипка ткаенина со мониста и Кристал Мода Свадба Партија Чипка за фустани

Вовед производ:
This 3D Embroidery Lace Fabric Is A Elegant, First Class Quality And Graceful Color Lace Fabric

Параметар на производот (спецификација):

производство на Име:3D Везови чипка ткаенина
точка бр:MDXA681
материјал:20% полиестер,80% Најлон
Технологија:плетени,извезени
функција:Еко-пријателски, Еко-пријателски
ширина:135-140 Цм
должина:1 двор = 91.44Cm
боја:како Слики,Друга боја може да се прилагоди
занаетчиски:бисери,sequins,монистра
Името на брендот:MDX чипка ткаенина
пакување:15 Дворови / пластична кеса,пакет,Цртан
ткаенина Користење:Evening dress/Party dress/Wedding gown/Fashion dress/Garment/DIY decoration ect

функција и примена на производот:
Royal Blue 3D Embroidery Lace Fabric,It Will Make You Be So Charming And Elegant In The Crowd.
This Blue Embroidery With 3D Lace Fabric Is Perfect For The Dress, Tops And Wedding Veil.

Детали за производство:
1.Symmetrical Embroidery Pattern
2.Can Cut And Use Separately

Квалификација на производот:

избави,превозот и служат:
1. 24 Hours Online
2. Strictly Quality Control
3. Arrange Shipment
4. Quick Delivery
5. Good After Sales Service

Најчесто поставувани прашања:

Q1: I like the beaded lace fabric design, но сакам други бои, можете да го направите?
А2: Да, we can make it as your require and do any colors.

Q2: How about your lace fabric quality?
А2: Our lace fabric quality is 100% high,Quality is the life of our company

Q3: What’s the 3d lace fabric lead time of shipping?
A3: Тоа зависи од тоа како ке го одберете, Ве молиме да се види детали подолу:
од експрес, како DHL, UPS-от, Федекс, it takes 5-7 денови.
If by China Post Air Mail, it takes about 25-30 денови.
Од воздух, it takes about 10 денови.
Покрај море, it takes about 25-30 денови.

Q4: How should I place the order of embroidery lace?
А4: мил, please contact us, our professional customer service staff will inform you(wechat/whatsapp:+86 13318721833)

Q5: Can you make lace fabric OEM or ODM service?
A5:Да. We can accept embroidery lace OEM service.
Исто така, имаме сопствен дизајнерски тим,so it’s also welcome to choose our ODM products.

Последни вести:
1. Professional Lace Fabric Manufacturer
2. Customized Design Are Welcome
3. New Designs Every Week
4. 100% Quality Assurance
5. Добредојдовте на големо нарачка

Испратите вашата порака до нас:

Прашање Сега

ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

Прашање Сега